| | | 
	Kedves Látogatónk! Hálásak vagyunk a bejegyzések olvasására szánt idejéért! 
 
	  |  |  | 
 | 
	A porból kiáltok! 
	Ne nézzetek 
	rám ferde szemmel, 
	tele van a lelkem félelemmel, 
	és nem vagyok más 
	csak egy ember, 
	sem szentéletű, 
	sem gazember. 
	Nem vagyok 
	pogány mint vazúl, 
	csak a föld porából gyúrt az Úr, 
	néha keservesen sírok, 
	néha buta verseket írok, 
	néha szeretnék még élni, 
	máskor a túlvilágra lépni. 
	De lelkemben halkan 
	cseng az ének 
	"szeretném ha szeretnének 
	s lennék valakié!" |  |  | 
 | 
	  
	Munkatársaink honlapjai, blogjai
	
		 
		 
		  
		  
		  
		 
		 
		 
	 Baráti blogok: |  |  | 
 | 
 | | | Blogoldal: ide lehet tartalmat feltölteni, írni! |  | 
netnapló - nyár + a szétszóródás árnyékában + reflexiók2014.09.12. 17:35, Csordás László  Most jutott eszembe, hogy erről a nyárról még nem is írtam semmit ide,  pedig elég sok fontos dolog történt velem e röpke három hónap alatt.   Mindenekelőtt: a 85. Ünnepi Könyvhétre jelent meg első kötetem A szétszóródás árnyékában címmel.  Mivel első dedikációmról nem maradt fényképes bizonyíték (a  fényképezőgépben tönkrement a memóriakártya), így a budapesti eseményről  született dokumentálható emlékeim egyike Horváth Attilának köszönhető:   
    
        
            |  |  
            | Dedikáláshoz készülődve |      Azóta a kötet teljes anyaga elérhető a Magyar Elektronikus Könyvtár archívumában (ide kattintva ). A számláló szerint ma 320-nál jár a kattintások száma.   Egyébként nincs okom panaszra. A visszajelzések alapján már így is jóval  több olvasója (na jó, enyhébben fogalmazok: böngészője) volt a  könyvnek, mint azt az összeállítás során reméltem. A legnagyobb  visszhangot pedig egyértelműen a kötetnyitó - Kovács Vilmos Holnap is élünk című regényéről írt - tanulmány kapta.   Tulajdonképpen erre alapozza Lengyel János saját kérdéseit a kötet  megjelenésének apropójából készült interjúban (a teljes szöveg itt olvasható ):     "– A Holnap is élünk című regényt sokan nevezték a „kárpátaljai  magyarság regényének". Szerinted azóta született-e olyan prózai vagy  lírai mű, ami szintén bekerülhetne ebbe a kategóriába, amit igazi  kárpátaljai műnek nevezhetnénk, hiszen mára némileg megváltozott a  tartalma ennek a fogalomnak (is)?
 – Született-e olyan lírai  mű, amely a kárpátaljai magyarság regénye lehetne? Hm. Merész  elképzelés... Az igazat megvallva, én nem nagyon szeretem ezt a  fogalmat. Túl hangzatosnak és üresnek gondolom. Nem hiszem, hogy ma még  használni kellene, legalábbis irodalomtörténeti értékelésként biztosan  nem."
 Balla D. Károly blogjában külön bejegyzést szánt erre a tanulmányra:  "A kissé talán túlzottan is mentegetőző címadás (megközelítés, nehézség, dilemmák) ellenére, azt hiszem, Csordás Lászlónak sikerült a Holnap is élünk befogadástörténeti problematikáját megragadnia. [...] Sikeres kísérletet tett arra, hogy megtisztítsa Kovács Vilmos regényét  mindattól, ami eddig rárakódott. Kérdés, hogy ettől vajon kívánatosabbá  vált-e az újraolvasásra azok számára, akik megváltoztathatatlannak  gondolják helyét a könyvespolcukon." (bővebben: A Holnap is élünk megközelítése) Horváth Attila recenziója szerint ez a tanulmány "az egész kötetre rányomja bélyegét", továbbá úgy látja, hogy:  "Sok tekintetben a kimondásnak a gesztusa is értékelhető: a megismerő  attitűd, az irodalomtudományos igény felmutathatósága, a máig létező  köteles kritikai írásmóddal való szembeállíthatósága. Csordás szövegei  ugyanis pont annyira különböznek el az általa is sokat kritizált  beszédmódtól, amennyire értő módon reflektál is a korábban még érthető,  de mára már bőven meghaladott erkölcsi-morális olvasatokra. A  Kovács-tanulmányban imponáló precizitással jelenik meg előttünk a  recepciótörténet hatalmas merítése, hogy megvilágítsa, honnan is jut el a  kárpátaljai magyar kritikus arra a pontra, ahonnan saját hagyományával  olykor karöltve, olykor megküzdve hitelesen képes megszólalni. A  kárpátaljai kritika hiányának kritikájaként is olvasható a kötet,  ugyanakkor erős önreflexió is jellemzi a szerzőt: elemi igény a  rendteremtésre a szétszórtságban". (A recenzió teljes szövege az Együtt  2014/4. számában olvasható: A szétszórtságtól az elkészültségig.)   * * *   A nyár többi része a KVIT ügyeinek rendezésével és a műhelybeszélgetések  szervezésével, lebonyolításával telt. A műhelyekről sorra beszámolók is  születtek: Elbeszélni még mindig nehéz, Mit bír el egy novella?, illetve A húzás művészete.
 Jutott azért némi idő az utazásra, kikapcsolódásra is. Augusztusban a  Tokaji Írótáborban beszéltem az Együttről és a KVIT-ről. Amikor pedig  nem beszéltem, akkor kóstoltam. Főleg bort.
 
    
        
            |  |  
            | Itt most éppen nem kóstolok. (Forrás: tokajiirotabor.hu) | 
	            |  |  | 
 | 
 | | | Feltöltés: Bejelentkezés után középen az Új blogbejegyzésre kell kattintani |  |  |  |  | 
 |  |  | /
 
 
 A webhely firefox alatt működik optimálisan, és flash player is szükséges! 
 Kérem szerzőinket, hogy - akinek nem esik nehezére - bejegyzését ossza meg közösségi.oldalakon (facebook, stb.) a látogatottságunk növelése érdekében. Köszönöm! 
 Észrevettem, hogy néhányatoknak apróbb nehézsége van a feltöltéssel, azok írását javítom, persze tiszteletben tartva az eredeti tartalmat, betűtípust. 
 Üzenem minden kedves regisztráltnak, hogy  törvénybe ütköző bejegyzéseken kívül más tartalmat, hozzászólást nem moderálok! 
 Továbbá: ez nem íróóriások, zsenik kizárólagos portálja, szívesen látok amatőr szerzőket is, kérem ezt figyelembe venni. 
 Tisztelettel, barátsággal hívom azokat az amerikai, erdélyi, felvidéki, kárpátaljai, délvidéki olvasóinkat, akik bármely profilunkba vágó műfajban jeleskednek, hogy legyenek munkatársaink, regisztráljanak portálunkon. 
 Ha valaki az oldalsávokon, a fejlécen, vagy a láblécen szeretne elhelyezni valamit, kérem, hogy levél-csatolmányként küldje el kkepes@gmail.com  címre. 
      |  |  | 
 |  |  | 
	 
	 Az a regisztrált, aki nem tudja visszatartani az agymenését, a képre kattintva írjon egy mondatot. 
 
	  
	  |  |  | 
 |  |  | 2025.10.26. 16:26 2025.09.26. 19:20 2025.07.29. 17:36 2025.06.09. 20:21 2025.04.18. 11:19 2025.02.23. 21:31 2024.12.08. 16:39 2024.11.16. 20:12 2024.08.27. 20:40 2024.07.02. 21:16 2023.12.07. 19:30 2023.07.09. 11:52 2023.04.08. 08:25 2023.02.12. 19:29 2022.12.24. 10:59 2022.10.26. 18:09 2022.09.17. 18:47 2022.05.22. 20:31 2022.04.09. 19:47 2022.01.13. 20:21 |  |  | 
 | 
 |